A jobb felhasználói élmény érdekében cookie-kat használunk. Webhelyünk felkeresésével beleegyezését adja ahhoz, hogy cookie-kat használjunk. Adatvédelmi nyilatkozatMegjegyzés elrejtése

Megfelelőség a Nagel-Groupnál

Mondanivalója van a számunkra? Figyelemmel hallgatjuk.

Az élelmiszer-logisztikában a Nagel-Group neve egyet jelent a kiváló teljesítménnyel és minőséggel. Ez egyrészt ígéret üzleti partnereink felé, másrészt elvárás vállalatunk munkatársaitól. Rendkívül fontos tehát ebben a tekintetben a tevékenységünk integritása és átláthatósága. A Nagel-Group a fenntartható üzleti sikert egy ombudsmannal kívánja biztosítani, aki fogadja jogsértésekre vonatkozó bejelentéseket.

Mi az ombudsman feladata?

Az ombudsman egy külső, semleges személy, aki a Nagel-Grouphoz érkező bejelentéseket kezeli és dolgozza fel. Egy külső ügyvéded bíztunk meg, akit titoktartási kötelezettség köt, és aki a Nagel-Grouppal szemben is őrzi a bejelentő anonimitását.

Az összes bejelentést az ombudsman dolgozza fel, ellenőrzi és továbbítja a Nagel-Group Compliance Officerének, aki megtekinti és ellenőrzi a beérkező információkat, és eldönti, hogy egy bejelentést valóban ki kell-e vizsgálni.

Ki a Nagel-Group ombudsmanja?

Dr. Eric Heitzer, a Daniel, Hagelskamp & Kollegen ügyvédi iroda munkatársa látja el a Nagel-Group külső ombudsmani tisztjét. Az alkalmazottak és külső, harmadik felek bizalommal fordulhatnak ehhez a semleges szervhez, különösképpen akkor, ha bűncselekményt észleltek a vállalaton belül. Dr. Heitzerről az interjúnkban tudhat meg további részleteket.

Az ombudsman elérhetősége:

Dr. Eric Heitzer
Daniel, Hagelskamp & Kollegen
ügyvédi és adótanácsadói iroda
Jülicher Str. 215
D-52070 Aachen
Telefon: +49 241 94621-120
Telefax: +49 241 94621-111
E-mail: eric.heitzer@dhk-law.com

Azokban az országokban, ahol a Nagel-Groupnak saját telephelye van, rendelkezésre áll egy ombudsman.

AT - Ausztria

Dr. Christof Stapf
Eßlinggasse 7
1010 Wien
T +43 1 90333
c.stapf@snwlaw.at

BE - Belgium

Oliver Weinand
Avenue Louise, Louizalaan 109
1050 Brüssel
T +32 2 548 29 75
Oweinand@lustica.be

CH - Svájc

Raffael Steger
Alpenquai 28a
CH-6005-Luzern
T + 41 41 417 10 70
raffael.steger@krlaw.ch

CZ - Csehország

Michaela Semelova
Pd Krizkem 428/4
14700 Praha – Branik
T +420 273 136 130
michaela.semelova@tschopl.cz

DE - Németország

Dr. Eric Heitzer
Jülicher Str. 215
D-52070 Aachen
T +49 241 94621 - 120
eric.heitzer@dhk-law.com

DK - Dánia

Nicolai Mallet
Philip Heymans Allé 7
2900 Hellerup
T +45 3334 4000
NM@horten.dk

ES - Spanyolország

Dr. Jochen Beckmann
Avd. Diagonal 421
08008 Barcelona
T +34 932 380 690
j.beckmann@voelker.es

FR - Franciaország

Patrick Parniere
25, Boulevard du Président Wilson
67000 Strasbourg
T +33 03.88.14.36.69
p.parniere@sp-avocats.fr

GB - Egyesült Királyság

David Griffiths
NG2 Business Park – Enterprise Way – DX 10010 Nottingham 1
T +44 (0)115 983 3712
david.griffiths@geldards.com

HU - Magyarország

Jan Burmeister
Stefánia út 101-103
1143 Budapest
T +36 1 41 33 400
Jan.Burmeister@bnt.eu

IT - Olaszország

Karl-Heinz Lauser
Via Cesare Battisti 8
20122 Milano
T +39 02-67490445
Lauser@derra.it

NL - Hollandia

Dick Veltman
Pantheon 25
7521 PR Enschede
T +31 (0)53 480 42 61
dick.veltman@kienhuishoving.nl

PL - Lengyelország

Robert Lewandowski
Pl. Powstancow Warszawy 2 A
PL-00-030 Warszawa
T +48 22 10 10 740
R.Lewandowski@derra.pl

RO - Románia

Tudor Oancea
Str. Stirbei Voda nr. 95, Bl. 25 B, ET. 2, Ap. 5
010108 Bukarest 1
T +48 22 10 10 740
tudor.oancea@omc-legal.eu

SE - Svédország

Sascha Schäferdiek
P.O. Box 7543
SE-10393 Stockholm
T +4 021 312 28 10
Sascha.Schaeferdiek@wistrand.se

SK - Szlovákia

JUDr. Margareta Sovova
Cintorinska 7
SK-81108 Bratislava
T +421 (2) 5788088
margareta.sovova@bnt.eu

Mi történik azután, miután bejelentést tettem?

A bejelentés befogadását követően az ombudsman megvizsgálja annak hitelességét, és továbbítja az információkat Compliance Officerünknek, Dr. Christian Bühringnek, aki ellenőrzi a bejelentést, és amennyiben lehetséges, további szakmai kivizsgálásnak veti azt alá.

Megalapozott gyanú esetén tájékoztatja a tényállásról a külső ellenőrzőszerveket – például a bűnüldöző hatóságokat –, és szükség esetén egy belső osztályt – például a személyzeti osztályt – is, hogy megtehessék a megfelelő lépéseket a vádlottal szemben.

A kivizsgálás eredményéről – amennyiben azt az adatvédelmi rendelkezések lehetővé teszik – az ombudsmanon keresztül tájékoztatjuk a bejelentés benyújtóját.

Hogyan használja fel a bejelentésemet a Nagel-Group?

Olyan jogsértésről vagy annak kockázatáról van tudomása, ami veszélyeztetheti a Nagel-Groupot? Bejelentésével segítséget nyújt a vállalatnak a szabálytalanságok felderítésében, és az abból eredő, hírnevünket érintő vagy vagyoni kár elhárításában. Elhivatottságával hozzájárulhat a Nagel-Group fenntartható sikeréhez.

Milyen kérdésekben tehetek bejelentést?

A következő lehetséges jogsértésekről vagy azok kockázatáról tehet bejelentést: lopás, korrupció, csalás, sikkasztás, tisztességtelen verseny, szabotázs, rongálás és az adatvédelem megsértése.

Akkor is bizalommal fordulhat az ombudsmanhoz, ha bejelentése a fentiek közül egyik kategóriába sem illik. Ez azokra a bejelentőkre is vonatkozik, aki nem a Nagel-Groupnál dolgoznak.

Tények és adatok

Tények és adatok

Több mint 7000 járművel, mintegy 12 000 munkatárssal és több mint 130 saját telephellyel rendelkező logisztikai hálózatunk naponta több mint 100 000 küldemény fuvarozását teszi lehetővé.

több

Filozófiánk

Filozófiánk

Üzletmenetünk középpontjában családi vállalkozásunk megalapítása óta ügyfeleink állnak.

több

Rólunk

Rólunk

Évek óta Európa egyik vezető és Németország első számú élelmiszer-logisztikai vállalkozása vagyunk. Szeretjük a kihívásokat!

több